Iute Group інвестує в український банківський сектор

Iute Group інвестує в український банківський сектор

Естонська компанія Iute Group, відома в Європі завдяки спеціалізації на мікрокредитуванні та цифрових платежах, вклала 300 мільйонів гривень у капітал банку, раніше відомого як «РВС Банк». Цей банк, після виведення з ринку через неплатоспроможність, перейшов у статус тимчасової установи, яка тепер стала частиною Iute Group під новою назвою «Юте Банк».

На початку 2026 року Iute Group придбала цей актив у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) за 120 тисяч. Як зазначають джерела, додаткове фінансування у 300 мільйонів гривень було обов'язковою умовою регулятора, необхідною для трансформації банку у стандартну фінансову установу.

Проблеми «РВС Банку» почалися 4 листопада 2025 року, коли його було оголошено неплатоспроможним. Після цього ФГВФО організував конкурс для залучення інвесторів, в результаті якого наприкінці року банк придбала Iute Group. Ця угода дозволила інвесторам отримати банківську ліцензію без обтяжень, так як на баланс «Юте Банку» перейшли лише надійні активи і зобов'язання перед роздрібними клієнтами, зокрема державні облігації та грошові залишки.

При цьому всі проблемні кредити та мережа відділень залишилися поза угодою. «РВС Банк» закрили через систематичні порушення нормативів капіталу та приховування реального фінансового стану керівництвом.

💱
Актуальний курс валют у вашому місті

Онлайн-карта обмінників з реальними курсами USD та EUR — знайдіть найкращий курс поруч.

Відкрити карту валют →
← Всі статті: Новини